ГоловнаРеєстраціяВхід Наш енергоефективний дім                  Translate into English П'ятниця, 26.04.2024, 17:01
  Статті з енергоефективності Вітаю Вас Гість | RSS

 
 
Головна » Статті » Запозичені.

Економія енергоресурсів в ЖКГ.

Що це таке - економія електроенергії і все? Ні - це реалізація правових, організаційних, наукових, виробничих, технічних та економічних заходів, спрямованих на ефективне (раціональне) використання (і економне витрачання) паливно-енергетичних ресурсів, а також залучення в господарський оборот поновлюваних джерел енергії. А в цілому енергозбереження це найбільш важливе спільне завдання по збереженню природних ресурсів країни. Але на думку більшості людей енергозбереження відноситься лише до промислових гігантів і просторих офісів з гіпермаркетами. Навіщо енергозбереження звичайним мешканцям багатоквартирних будинків? А якщо поглянути на це питання з іншої точки зору, то стане ясно, що в даний час найбільш нагальним є побутове енергозбереження (енергозбереження в побуті), і в сфері ЖКГ, де споживання енергоресурсів досягає до 40%. Багато чиновників ЖКГ стверджують, що перешкодою до здійснення енергозбереження є стримування зростання тарифів для населення на окремі види послуг і ресурсів (електроенергія, газ, вода, тепло), а також відсутність масової побутової культури енергозбереження. Думка чиновників ЖКГ зрозуміла, мовляв чим більше плата, тим економніше будуть жити. А може ні? Може необхідно просто застосувати модернізацію з енергозберігаючими технологіями, і тим самим досягти економічного ефекту щодо зниження вартості споживаемих енергоресурсів, зниженням пікових навантажень.

Якщо в нових будинках технології з енергозбереження завдяки контролю з боку інспекції з енергозбереження по Запорізькій області і використовуються, то змінити ситуацію у вже побудованому житловому фонді дуже нелегко. Абсолютну більшість будинків було зведено ще в той час, коли слова «енергозбереження в сфері ЖКГ» були мало кому відомі. Як наслідок старі споруди не відповідають сучасним вимогам економії ресурсів, в них неможливо виконати якісну зміну опалювальних систем і систем водопостачання. Тому сьогодні існує кілька інших способів вирішення проблем у цій сфері. Енергозбереження в сфері ЖКГ повинне стати результатом спільних зусиль мешканців і керуючої компанії.

     В обов'язковому порядку комунальне господарство зобов'язане організувати енергетичний аудит, який в Запорізькій області якісно можуть виконати тільки спеціалізовані фірми, які мають відповідну ліцензію. Після подібного обстеження висококваліфіковані фахівці висловлять свою думку про проблемні моменти, які варто вирішити в першу чергу. Адже інспекції з енергозбереження по Запорізькій області припадає дуже часто розглядати скарги мешканців із приводу безгосподарності комунальних служб, терміни за рішенням яких затягуються на тривалий час, а проведений енергетичний аудит допоміг би зняти багато питань, не доводячи справу до тривалих судових тяжб.

Розглянемо наприклад тільки одне питання - яке можна вирішити за допомогою енергетичного аудиту - це економія електроенергії, витрати якої на забезпечення роботи електричних приладів у стандартному багатоповерховому будинку становить більше третини споживаної електроенергії, інша частина витрачається на опалення і гарячу воду.

Система освітлення - території навколо житлового об'єкту може бути облаштована за сучасними технологіями. Територія може бути висвітлена, коли по ній здійснюється рух, в час коли по території не відбувається рух потужні прожектори даремно будуть споживати божевільну кількість електроенергії. А застосовані ж сучасні енергозберігаючі технології можуть забезпечити економію електроенергії і включати лампи лише тоді, коли датчик уловить рух об'єктів: під'їжджаючої машини або людини, що наближається, тобто змусять світильники світити на повну потужність, а після  зникнення об'єктів система знову знизитьрівень освітлення до мінімуму.

Те ж саме актуально і для території навколо під'їзду. У темний час доби буде цілком достатньо лише трохи підсвічувати територію:  світильники що функціонують у пів-сили заощадять чимало кіловат годин електроенергії, адже приблизно з 2 до 6 ночі постійне освітлення тут практично не потрібно.

Енергозбереження повинне вирішити ще одну проблему: освітлення сходів та сходових площадок. Сьогодні - це теж величезна стаття витрат. Цей простір зобов'язаний бути освітлений цілодобово, незважаючи на те, що у високих будинках мешканці завжди віддадуть перевагу покататися на ліфті. Освітлення ліфтових майданчиків обов'язково за правилами безпеки: якщо шахта ліфта буде відкрита, а сама кабіна буде знаходитися кількома поверхами нижче або вище, можливо виникнення нещасного випадку, людина може в темряві впасти в шахту. Саме тому оптимальним варіантом також буде установка на майданчику обладнання з датчиками руху або звуку. Сучасні енергозберігаючі технології включать освітлення лише при наближенні мешканця, в решту часу лампочки або не працюють зовсім, або функціонують у пів-накалу.

Наведено практичний приклад позитивних результатів впровадження нових ефективних енергозберігаючих заходів в процесі енергетичного аудиту та подальшої реконструкції панельного будинку в м. Харкові. Реконструкція здійснювалася без відселення мешканців. 

Цей пілотний проект є одним із найбільш вдалих з точки зору економії обсягів споживання тепла та стимулювання мешканців до його економії і дає можливість оцінки потенціалу енергозбереження та визначення реальних напрямків економії споживання тепла в п'ятиповерховому житловому фонді.

Проектування і реконструкцію будинку з утепленням здійснено у 200-2001 рр. Енергетичний аудит будинку в 2002-2005 рр.

У процесі реконструкції зазначеного будинку було здійснено ефективне утеплення зовнішніх стін за технологією «навісного вентильованого фасаду», зменшено витрати тепла через горище шляхом влаштування мансардних поверхів, замінено існуюче засклення вікон на двокамерні склопакети, а також здійснено низку сучасних енергозберігаючих заходів з модернізації інженерного обладнання. До найефективніших із них відносяться влаштування у мансардних поверхах індивідуальних (поквартирних) систем опалення з автоматичною системою обліку та регулювання тепла, радіаторів. В результаті впровадження вищезазначених заходів досягнуто збільшення термічного опору зовнішніх стін від 0,83 до 2,5 м2·оС/Вт, тобто в 3 рази, горищного перекриття - від 1,15 до 2,7 м2·оС/Вт , в 2,35 раза, та вікон від 0,39 до 0,55 м2·оС/Вт, в 1,4 раза.

В результаті підвищення теплозахисних якостей зовнішніх огороджувальних конструкцій завдяки утепленню та модернізації інженерного обладнання дало можливість зменшити річні тепловитрати в цілому по будинку у фізичних показниках від 906,3 Гкал до утеплення до 459,7 Гкал після утеплення, в питомих показниках - від 0,148 Гкал/м 2 до 0,075 Гкал/м2 або на 49,4 %.

У вартісному вираженні реальна середня річна економія споживання тепла за даними КП «Харківські теплові мережі» після утеплення будинку склала за 2002 - 2005 роки в цілому по будинку 78343 грн.; в середньому на одну квартиру - 594 грн (12,8 грн. на 1м2 житла на опалювальний сезон), що є суттєвою складовою зменшення витрат сімейного бюджету мешканців за комунальні послуги.

Крім того, завдяки впровадженню вищезазначених енергозберігаючих заходів поліпшено тепловологісний режим житлових приміщень, у тому числі середньодобова температура в квартирах збільшилась від 18-20ºС до 22,3-23,9ºС в існуючій частині будинку після утеплення, а середньодобова температура в квартирах надбудованих мансардних поверхів склала 22-23ºС, що перевищує нормативні вимоги.

При загальних витратах на утеплення будинку та модернізацію інженерного обладнання в сумі 1084000 грн терміни окупності енергозберігаючих заходів склали 13,8 року.

І це тільки невелика частина проблем, вирішенню яких потребує проведення енергоаудиту.



Джерело: http://www.cdie.gov.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=151&Itemid=1
Категорія: Запозичені. | Додав: efes_jkg (17.10.2010) | Автор: Держінспекція з енергозбереженння W
Переглядів: 2441 | Теги: енергозбереження, тарифи, утеплення, енергетичний аудит | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
 
Форма входу

Новини/Статті
Для сайту [6]
Запозичені. [20]
Статті з інших інтернет-ресурсів.

Погодуй рибок

Пошук

Наше опитування
Чи маєте Ви змогу утеплити зовні свою квартиру?
Всього відповідей: 6

Друзі сайту
Copy Centre RICOH
Сайт для освітян
Сайт ТВ-каналу ТВі

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

Copyright МНДіКП "НІКА" © 2024