ГоловнаРеєстраціяВхід Наш енергоефективний дім                  Translate into English Неділя, 16.12.2018, 05:53
  Статті з енергоефективності Вітаю Вас Гість | RSS

 
 
Головна » Статті » Запозичені.

ОСН, ОСББ. Що це таке і чому люди це „не їдять”

Насамперед слід дещо уточнити ОСН - це орган самоорганізації населення. В теорії, це певний адміністративний орган, тільки не від міськвиконкому, а обраний громадою певного мікрорайону, якому міська рада делегує частину повноважень, забираючи їх від міськвиконкому. В реальності ледь не всі ОСН, а їх в місті 23 - „мертві”, суто формальні.
Заступник директора МФ СК «Інтер Гарант» С.Мальцев, пояснив цей факт тим, що ОСН без відповідних повноважень перетворюється на фікцію, а міськвиконком та міська рада ніколи не піде на передачу частин повноважень, а відповідно коштів ОСН.

Плачевну ситуацію з ОСН озвучив і голова Фонду Розвитку Миколаєва Михайло Золотухін. За його словами, в місті у 2007 році була прийнята програма розвитку ОСН. Два роки в бюджеті на неї виділяли по 300 тис. грн. Обидва рази гроші не були освоєні. Самі ОСН за словами М.Золотухіна спираючись на практику заявок від ОСН для отримання фінансування за певними програмам можна стверджувати, що ОСН не проявляють зацікавленості в тому, щоб отримати повноваження з надання послуг ЖКГ. За два роки таких заявок від ОСН взагалі не надходило. На його думку, така ситуація є частково наслідком відсутності відповідних знань у керівництва ОСН. В той же час, песимізм щодо ОСН не поділив представник ініціативної групи, яка створює ОСН в Терновці. За його словами, серед мешканців приватного сектора ОСН має перспективу, оскільки є питання доріг, освітлення, комунікацій і всього іншого, що виходить за межі приватних будинків, на вулицю. З цим погодились усі учасники дискусії, зазначивши, що ОСН більше підходить до приватного сектора.

ОСББ – об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. За своєю суттю це інша річ ніж ОСН, оскільки ця організація існує виключно в межах будинку і має на своєму балансі сам будинок, можливо частину прибудинкової території. Власне кажучи, ОСББ саме вирішує, чи платити за комунальні послуги чи ні і в якому обсязі. Не кажучи вже про ЖЕКи. Практично всі погодились з тим, що ЖЕКи за своєю природою це якась потвора породжена колгоспним соцреалізмом. Тому навіть приватний ЖЕК буде надавати такої ж якості послуги, як і комунальний. Єдиний вихід, на думку експертів, поступовий перехід на європейський та світовий стандарти, коли такі собі ОСББ самі турбуються про якість та кількість житлово-комунальних послуг, або, самостійно наймаючи працівників, або укладаючи певні договори з окремими фірмами на окремі роботи.

З ОСББ ситуація в місті краща. Їх близько 260-ти. При тому, за словами члена правління Асоціації ОСББ м.Миколаєва М.Антоненка, м.Миколаїв, за кількістю ОСББ на кількість мешканців в десятці лідерів по країні. За його словами, практика створення ОСББ свідчить, що абсолютна більшість їх створені в умовах і по причині конфлікту. Часто ОСББ утворюють мешканці гуртожитків перед загрозою виселення, або мешканці будинків для захисту від спритних бізнесменів підвальних приміщень та при будинкових територій. Така природа виникнення ОСББ, за словами М.Антоненка призводить до такого негативного явища, що часто її очолюють люди, які просто голосніше за інших протестують, але за своїм розумовим складом не спроможні далі ефективно управляти цією структурою. На думку М.Антоненка, ОСББ, незважаючи на відмінність за суттю від ОСН є більш досконалою формою вирішення питань ЖКГ.

Про свій біль розповів і депутат міськради О.Мудрак, який двічі збирав мешканців багатоквартирного будинку, в якому сам проживає, і переконував створити ОСББ, але обидва рази мешканці не вірили в перспективу такого кроку. Не зважаючи на те, що лише з одного їхнього  будинку мешканці платять ЖЕКу близько 160 тис. грн. на рік.  За ловами депутата одна з причин – „інертість громадян” і сліпе бажання платити ЖЕКу і вірити що ЖЕК коли-небудь і щось, можливо, зробить.

На думку експертів, частково процедура оформлення подомових тарифів, яка триває зараз спрямована на подальше закріплення будинків за безперспективними структурами – ЖЕКами.

Інший депутат міськради О.Жолобецький вказав, що не завжди в усьому винні ЖЕКи, оскільки за законодавством вони не мають права здійснювати капітальний ремонт. Це повноваження виключно департаменту ЖКГ міськвиконкому. ЖЕК має право лише проводити поточний ремонт.

В цілому приємно відзначити, що реальна демократія, а точніше елементи громадянського суспільства в Україні все ж розвиваються. І діалог довкола подальшого поширення ОСББ та ОСН є переспективним сигналом такого розвитку. Таку тенденцію підтвердив і Михайло Антоненко, який навів дані соціологічного опитування по м.Миколаєву, котрі свідчать про те, що 80% мешканців вважають за необхідне утворювати певні форми самоорганізації, а 46% висловлюють готовність брати участь в ОСН. Так що перспективи в цьому напрямі у нас є.Джерело: http://www.pravda.mk.ua/news/business_and_economy/2010/03/25/82817.html
Категорія: Запозичені. | Додав: efes_jkg (11.11.2010)
Переглядів: 1652 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
 
Форма входу

Новини/Статті
Для сайту [3]
Запозичені. [24]
Статті з інших інтернет-ресурсів.

Погодуй рибок

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 8

Друзі сайту
Copy Centre RICOH
Сайт для освітян
Сайт ТВ-каналу ТВі

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

Copyright МНДіКП "НІКА" © 2018