ГоловнаРеєстраціяВхід Наш енергоефективний дім                  Translate into English Вівторок, 13.11.2018, 00:28
  Статті з енергоефективності Вітаю Вас Гість | RSS

 
 
Головна » Статті » Запозичені.

Сонце, вітер, тепло Землі в комплексі: рецепт успіху від науковців зі Львова

Над поєднанням кількох видів відновлювальних джерел енергії у єдину комплексну систему група науковців аграрного університету працює вже п’ять років. Науковці переконані, що комплексне використання енергії є більш ефективним, адже природна нерегулярність як то хмарність, безвітряність чи ніч, додають проблем.

Приміром Львівщина дуже мінливий регіон за метеорологічними умовами, каже професор Валерій Сиротюк, тому використання одного виду енергії є малоефективним. „Ми об’єднали всі види енергії у єдину систему, що дало можливість керувати енергопотоками і використовувати їх за потребою. За рахунок комплексності нам вдалося нівелювати нерегулярність і ми бачимо, що відновлювальна енергетика має базуватися саме на комплексності”, переконаний Валерій Сиротюк.

Переконлива ефективність

На практиці така система нетрадиційних джерел енергії економить до 70 відсотків потреб у традиційному газі чи електроенергії із загальних мереж. Ефективність її була б неоціненною у народному господарстві, де є необхідність у теплових процесах: сушіння, варіння, заварювання кормів тощо. Зараз цю систему науковці успішно використовують для потреб наукових та виробничих лабораторій, розповідає Валерій Сиротюк: „Для обігріву лабораторій ми використовуємо геотермальну систему опалення, тепло землі. Є санітарний вузол, куди нагріваємо воду від сонячних панелей. Електричну енергію використовуємо для циркуляції теплових помп при обігріві приміщення у разі відсутності електроенергії у загальній мережі. Вітрову установку ми використовуємо для потреб електротехнічної лабораторії, для живлення електроприладів”.

Спочатку дорого, ефект дається взнаки за кілька років

Розробники визнають, що потужностей створеної системи занадто мало, аби покрити потреби всього університету, але переконані, що у найближчій перспективі ситуація зміниться. Звісно, така система – недешеве задоволення, каже науковий співробітник, доцент кафедри енергетики ЛНАУ Сергій Сиротюк. І витрати повернуться не швидше, як за п’ять років, але економічний розрахунок не у всіх випадках є першочерговим, додає науковець. Екологічний аспект є не менш важливим, каже Сергій Сиротюк, або ж зменшення навантаження на традиційну систему енергетики чи відсутність мереж як таких.

Частково таку ж систему науковець вмонтував у своєму приватному помешканні: „Через 2-3 роки можна буде говорити про економічну ефективність споживання, але зараз є комфорт від споживання дармової енергії без сплати за газ, який я купував до цього часу”.

До речі, все обладнання, яке використовується науковцями університету для створення комплексної системи – вітчизняного виробництва. Це своєрідна вимога німецького партнера, додають науковці, який фінансово підтримує розробку.

Автор: Галина Стадник

Редактор: Леся ЮрченкоДжерело: http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4457624,00.html
Категорія: Запозичені. | Додав: efes_jkg (17.10.2010) | Автор: Галина Стадник
Переглядів: 417 | Теги: сонячні панелі, опалення, альтернативні джерела енергії | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
 
Форма входу

Новини/Статті
Для сайту [3]
Запозичені. [24]
Статті з інших інтернет-ресурсів.

Погодуй рибок

Пошук

Наше опитування
Енергозбереження чи енергоощадність
Всього відповідей: 9

Друзі сайту
Copy Centre RICOH
Сайт для освітян
Сайт ТВ-каналу ТВі

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

Copyright МНДіКП "НІКА" © 2018